Vše o bazénu

Aktivity


Plavecký bazén

 

Plavecký bazén o délce 25 metrů s 5 drahami čeká právě na Vás. Díky hloubce v rozmezí od 1,20 do 1,60 metru si v bazénu zaplave opravdu každý. Na bazén se můžete podívat právě teď přes naši online webkameru.

Bazén je plně využíván jednak pro volné plavání veřejnosti, tak i pro různé jiné sportovní aktivity a organizované kurzy plavání dětí i dosplěých.

 

  • Teplota vody ve velkém bazénu:    27-28 °C
  • Teplota vzduchu:           29-30 °C

Proudový kanál (divoká řeka)

 

Pokud rádi plavete proti proudu řeky, nebo se necháváte unášet, potom je proudový kanál s masážním chrličem ta pravá zábava pro Vás. A vůbec při tom nezáleží na věku. Určitě se Vám to bude líbit.

 


Tobogán

 

Jaký by to byl bazén bez tobogánu! Nástup přímo z bazénové haly, 65 metrů jízdy z výšky 6 metrů nad úrovní hladiny bazénu a pohodlný dojezd na dohled od vířivky i proudového kanálu. Náš tobogán si oblíbí nejen děti!


Relaxace

Do našeho bazénu si nemusíte přijít jenom zaplavat. V areálu jsou pro Vás připraveny i dvě relaxační zóny a vířivka. Vířivka je v přízemí hned vedle hlavního bazénu. Relaxační zóny se nachází v prvním patře. V první naleznete  klasickou parní komoru, aromapárutropický déšť a infrasaunu. Druhá zóna je pro větší klid odělena od hlavní haly čipovými dveřmi a nabízí finskou saunu s bazénkem a veknovní terasou, solnou odpočívárnu a masáže.


Vířivka pro 10 osob

 

Horká voda probublávající z trysek umístěných jak po obvodu, tak i uprostřed bazénku Vám pomůže po namáhavém dni zrelaxovat celé Vaše tělo. Přijďte si vychutnat ten uklidňující pocit. Teplota vody ve vířivce je 32-34 °C.


Parní komory

 

Kromě klasické parní komory si v našem bazénu můžete odpočinout také v aromapáře. Do té je vháněna pára obsahující pozitivně působicí vonné esence. Vzhledem k nižší teplotě je pára vhodná i pro ty, kterým nevyhovuje finská sauna. Teplota v parách 50 a 55°C.

 

Při nízké návštěvnosti cca do 50 osob (za teplého počasí, v letních měsících) je spuštěna jen jedna pára. Pravidelně se střídají v týdenním režimu: aromapára (pátek, sobota, neděle, pondělí), klasická pára (úterý, středa, čtvrtek). 


Suchá sauna  - Finská

 

Po namáhavém dni není nad to si příjemně odpočinout. Pobyt v sauně ale není pouhá relaxace. Také posiluje Vaši imunitu a kardiovaskulární systém. Díky tomu se Vaše tělo dokáže rychleji zregenerovat. Přečtěte si desatero sauny PBRK. Pro pravidlené saunaře nabízíme saunařské permanentky.

Naše sauna je pro 20 osob a je standardně vytápěna na 90°C. Její součástí je i odpočívárna, ochlazovací bazének a venkovní terasa. V případě zájmu ji lze objednat i pro soukromé akce mimo běžnou provozní dobu.

 

 

Himálajská solná odpočívárna

V srpnu 2017 byla vybudována nová odpočívárna u sauny. Nabízí příjemnou teplotu 35 - 37°C. Tlumené světlo, 50 kg solnou lampu, infračervenou lampu (horské sluníčko), Salin (vyvíječ solné atmosféry) a 0,5 tuny soli (kombinace růžové himálajské a bílé mořské z Řecka) vytváří klima s blahodárnými účinky na lidské zdraví zejména v oblasti dýchacích cest - nachlazení, rýma, záněty dutin, astma, alergie, ale pomáhá i na dermatologické problémy kůže.

Pohodlně se usaďte, zahleďte se na vrcholky horských velikánů a relaxaujte v léčivé solné atmosféře.

Kapacita je 6 + 1 osob

 

Infrasauna

Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu navštěvovat klasickou saunu, vyzkoušejte infrasaunu. Zde se řádně prohřejete díky infračervenému záření i při příjemné nižší teplotě 40 - 60°C. Z toho důvodu se můžete nahřívat až 30 minut v kuse a přesto není nutné dodržovat proceduru následného prudkého schlazení, jak je tomu v suché sauně. 

Její kapacita je 4 osoby a lze si ji na požádání nechat nahřát i během návštěvy bazénu. Využití infrasuany je zahrnuto v ceně vstupného.

 

Masáže

K dokonalému odpočinku těla i duše masáž rozhodně patří. V naší relaxační zóně můžete během návštěvy bazénu využít i tuto nabídku. Bazén spolupracuje se třemi kvalifikovanými maséry, kteří své služby provozují v naší masérně. Půlhodinová masáž stojí 250,- a lze si ji objednat předem na recepci.

 

 


Pro nejmenší


Dětské brouzdaliště

 

Při výstavbě bazénu se nezapomnělo ani na atrakce pro dětské návštěvníky. Pro ty úplně nejmenší je připravené brouzdaliště se skluzavkami a vodotryskem. To se nachází v prostoru mezi velkým plaveckým bazénem, vířivkou a proudovým kanálem. U plavčíků jsou zdarma k zapůjčení plavecké pomůcky a hračky do bazénku. Věříme, že si v něm spolu s Vašimi dětmi užijete spoustu zábavy.


Kojenecký bazén pro plavání maminek s dětmi

 

Bazén pro plavání maminek s dětmi je kompletně vybaven vlastním zázemím - odděleným přístupem s vlastní recepcí, toaletami, sprchami, šatnami a dětským koutkem s hračkami, které je využíváno při organizovaném plavání. Hloubka je 110 centimetrů a voda je ohřívána na příjemných 32°C a upravena pro citlivou dětskou pokožku. Od října 2011 mohou rodiče při návštěvě bazénu se svým miminkem samotný bazének navštívit i mimo organizované plaváníVíce informací zde.

V případě zájmu je možné si kojenecký bazének objednat pro soukromé účely.


Občerstevní

 

Bar

Občerstvit se můžete buď přímo v bazénové hale vedle vířivky. Zde se platí kreditem, který je třeba si nahrát na čip před vstupem do bazénu. Odpadá tím starost, kam odložit při plavání peněženku.

Druhá možnost je mimo placenou zónu na posezení u recepce. Sortiment je stejný, neboť jsou oba prostory obsluhovány z jednoho pracoviště. Nabízíme výběr z chlazených i teplých nápojů, cukrovinek, nanuků, smažených dobrot i hotových jídel. Z obou barů je pohodlně vidět do bazénové haly.