Plavecká soutěž měst

Ve středu 3. října proběhl 27. ročník celorepublikové soutěže měst v plavání. Každý účastník měl hodinu plavání ZDARMA!

 

Prostřednictvím svého bazénu se mohou každoročně obyvatelé Rychnova a okolí zapojit do jedinečné plavecké akce pro širokou veřejnost. Nesoutěží ale jednotlivci mezi sebou, ale zápolí celá města o nejvíce získaných bodů. Každý účastník se počítá. Akce běží vždy první říjnovou středu u nás celý den od 13:00 do 20:00 (navíc i 6:00 - 7:30) a zapojit se mohou všichni: děti, dospělí, senioři, rodinné týmy, sportovní spolky i školní třídy. Každý, kdo přijde podpořit své město, dostane od PBRK  hodinu plavání zdarma, stačí uplavat 100 m libovolným způsobem. 

 

 

Výjimečně bylo u příležitosti této akce i kondiční plavání od 6:00 do 7:30. Pro soutěžící opět zdarma :)

 

Každému účastníkovi se měří čas a dle předem daných tabulek získá pro město určitý počet bodů (1-28). Děti do 7 let (včetně) a senioři nad 60 získávají automaticky plný počet, bez ohledu na dosažený čas.

 

Rychnov obsadil krásné 5. místo.  

Naším hlavním cílem zůstává v prvé řadě podpořit plavání jako vděčnou sportovní aktivitu pro všechny a nabídnout príma akci naším návštěvníkům :)

 

Zde výsledková listina Rychnovských plavců z letošního i z předchozích ročníků:

20172016, 2015, 2014

 

Celorepublikové: 2018

starší: 2017, 2016, 2015, 2014

 

Fotografie z minulých ročníků nejen od nás :)

 

Všem účastníkům gratulujeme ke krásným sporotvním výkonům a děkujeme za účast :)

 

 

 

Letos přihlášena města: Čelákovice, Uherský Brod, Beroun, Litovel, Rychnov nad Kněžnou, Kravaře, Rumburk, Litomyšl, Postoloprty, Hořice, Bohumín, Vsetín, Hodonín, Orlová,  Chrudim, Česká Lípa, Zlín, Liberec, Karviná - Hranice, Jihlava a Hradec Králové

 

 

Akci zaštiťuje Centrum sportu pro všechny, více zde

Soutěž vznikla roku 1992 na propagaci plavání jako vděčné a široce využitelné pohybové aktivity a je určena všem příznivcům tohoto báječného sportovního odvětví.